Anadolu Yıldızları Hentbol Müsabakası

ANADOLU YILDIZLARI HENTBOL İL KARMALARI YARI FİNALLERDE YARIŞACAK

28 Şubat 02 Mart 2014 Tarihleri arasında Burdur'da yapılan 2014 ANALİG Anadolu Yıldızları Grup müsabakalarında Antalya Kız ve Erkek Hentbol takımları Gruplarında başarılı olarak Yarı finale çıkmışlardır. ( Kız takımımız Birinci , Erkek takımımız İkinci olmuştur )
Ankara'da yapılacak olan Yarı Finalde takımlarımıza başarılar dilerim.
Antrenörlerimiz ile destek veren ve emeği geçen herkese Antalya Hentbolu adına teşekkürler. 
Nedim KUM
THF Antalya Temsilcisi

   

Lütfen paylaşın herkesin haberi olsun..

Devamını oku...

Biz Yukarı Taşımaya Çalışırken Siz....

Kupada Çetin Mücadele Sona Erdi

Konya’da Selçuklu Belediyesi Spor Salonu bu sezon Erkekler Türkiye Kupası dörtlü finaline ev sahipliği yaptı. Gerçekten adında yer alan uluslararası tanımına uyan bir spor salonunda oynandı maçlar. Zorlu geçen kadınlar final serisinden direk Konya’ya geldiğimiz için, daha ilk maçtan erkek hentboluna alışmak ilginç bir deneyim oldu aslında. Kadınlar daha hızlı oynamaya çalışırken, çoğu zaman yapılan fauller oyuncuyu durduramadığı için oyun da daha hızlı akıyor. Erkeklerdeyse, güç ve fiziksel üstünlük daha ön plandaydı. Genelde yapılan fauller, oyuncuları mutlaka durduruyor ve sertlik daha ön plandaydı.

İlk gün maçlarında Çankaya Belediyesi, Yeditepe’yi yenerken sahada harika bir hentbol oynandı. Vahit Zorlu ve öğrencileri sonuna kadar zorladıkları maçı 1 farkla kaybettiler. 2. Maçtaysa geçen senenin Süper Lig finalisti Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor bu sezon gösterdiği performansla Süper Lig’e renk katan  Mersin Hentbol’u mağlup etti.

Finaldeki Ankara derbisinde kıran kırana bir maç izledik. Çankaya Belediyesi Anka Spor aslında maçın büyük bölümünde üstün durumdaydı ama 2. yarıda sinirlerine hakim olamamanın cezasını fazlasıyla çektiler. Üst üste gelen 2 dakikalar sonrası bir ara sahada sadece 2 Anka sporlu oyuncu kaldı. Geçen seneki iyi performansına rağmen sezonu kupasız kapatan Büyükşehir Belediyesi  Ankaraspor, bu sezonun ilk büyük kupasını kazandı. Kupa finaline gölge düşüren tek olay kupa seremonisine Çankaya Belediyesi Anka spor’un katılmaması oldu. Son dönemde bir tür moda haline gelen bu protestoların ve sportmenlik dışı davranışların başta hentbola zarar verdiğinin anlaşılması gerekiyor. Hentbol camiasının öncelikli kaygısı pastayı paylaşmaktan önce pastayı büyütmek olmalı. Pasta ne kadar büyürse herkesin payına düşen başarı, sevinç ve doğal olarak maddi pay da zaten kendiliğinden büyür.

Gökhan ÇETİNBAŞ

E-Posta :Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Kaynak: 

Lütfen paylaşın herkesin haberi olsun..

Devamını oku...

Şampiyonlar Koç Fest’i Fethetmeye gitti

Üniversiteli Şampiyonlar Koç Fest’de

Spor , müzik  ve  eğlenceyi  bir araya  getiren  Türkiye’nin en büyük gençlik festivali  15 Nisan’da  başlamıştı. Muratpaşa  Belediyespor’un  Akdeniz  Üniversitesi  öğrencisi  olan  şampiyon  sporcuları  6 – 10 Mayıs tarihlerinde Adana  Çukurova Üniversitesinde  olacaklar. Türkiye  Koç  Fest  Üniversite Spor  Oyunları  kapsamında  Hentbol Süper Lig final karşılaşmaları için Adana’ya giden sporcularımız Bayanlar Süper Lig Şampiyonluğu ünvanına Koç Fest  başarılarınıda eklemek istiyorlar.

Sporun toplum hayatının kalitesini arttırdığına ve gençlerin gelişimine katkı sağladığına inanan Koç Holding, 2009 yılında “Türkiye Üniversite Spor Oyunları”nın ana sponsoru olarak tüm üniversite sporlarını Koç Fest’e dahil etti. Böylece üniversiteler arası düzenlenen en prestijli spor etkinliği, “Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları” adını alarak festivalin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. 2009 yılından bu yana her yıl 40 branş 20.000’i aşkın sporcu Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları'nda yer aldı. Sporun evrensel değerleri olan birlik ve beraberlik duygusu, tüm üniversitelilerin katılımıyla Koç Fest’i diğer festivallerden ayrı bir yere taşıdı. Her yıl müsabakalarda başarılı olan sporcu ve takımların bir kısmı, Koç Holding desteğiyle uluslararası organizasyonlarda Türkiye’yi temsil etti ve etmeye devam ediyor.

Lütfen paylaşın herkesin haberi olsun..

Devamını oku...

Liseli Gençler Türkiye Şampiyonası

2012 – 2013 yılı  Okul  Sporları  Turnuvası kapsamında düzenlenen Liseli Gençler Türkiye şampiyonası  6 – 10 Mayıs tarihleri arasında  Deniz’lide  başlıyor. Kızlarda  Hızır Reis  Kız Meslek Lisesi , erkeklerde  ise Serik Yükseliş Koleji Antalya’mızı  bu  karşılaşmalarda temsil  edecekler. Hızır Reis K.L.M İzmirde , Yükseliş Koleji ise Erzincan’da  yapılan  yarı final müsabakalarından  birinci çıkmışlardı. Her iki takımda Türkiye’nin ilk sekiz takımı arasında yer almışlardır. Gençler kategorisi (Kız-Erkek) Hentbol Türkiye Birinciliği fikstürü ve  yapacakları karşılaşmalar  aşağıdadır.

Kızlar

A Grubu                                                                         B  Grubu

1-Ankara-Genç Osman Anadolu Lisesi                          5-Ankara-Celel Yardımcı AND.Lisesi

2-Antalya-Hızır Reis Kız Meslek Lisesi                              6-İstanbul-Üsküdar Özel Doğa Lisesi

3-Elazığ-Hankendi Lisesi                                                 7-Eskişehir-Cumhuriyet Anadolu Lisesi

4-Bursa-Yıldırım İMKB Lisesi                                            8-İzmir  Suphi Koyuncuoğlu Lisesi

Erkekler

A Grubu                                                                         B Grubu

1-Ankara-Genç Osman Anadolu Lisesi                             5-Ankara-Kayabeyazıtoğlu Lisesi

2-İstanbul-Sarıyer Özel Cent Lisesi                                   6-Elazığ-Karakaya  G.S.Spor Lisesi

3-İzmir- Milli Eğitim Vakfı Okulları                                      7-Antalya-Serik Yükseliş Koleji

4-Bursa-Hürriyet Teknik E.M.L                                          8-İstanbul-Üsküdar Çengelköy Lisesi

Karşılaşma Fikstürü

6 Mayıs 20013 Pazartesi

1.Maç K

Ant. Hızır Reis Kız Meslek L.

22

27

   Elazığ Hankendi Lisesi

1.Maç E

   Ant. Serik Yükseliş Koleji

29
25

    Elazığ Karakaya G.S.S.L

7 Mayıs 2013 Salı

2.Maç K

   Ant.Hızır Reis Kız Meslek L.

 27
 20

   Bursa Yıldırım İMKB

2.Maç E

   Ant. Serik Yükseliş Koleji

 19
35

   Ankara Kayabeyazıtoğlu L.

8 Mayıs 2013 Çarşamba

3.Maç K

   Ant.  Hızır Reis Kız Meslek L.

19
 18

   Ankara Genç Osman AND.L

3.Maç E

   Ant. Serik Yükseliş Koleji

..
 ..

   İstanbul Ü. Çengelköy L.

Lütfen paylaşın herkesin haberi olsun..

Devamını oku...

A.Ü. Antalyaspor Gençler ligi 1. bölümü tamam.

Günlük maçların sonuçları alttaki tablodan takip edebilirsiniz.

Bu yıl ilk defa yapılan  “Gençler Ligi” Bayanlar kategorisi sona erdi. 17 Ocak'ta genç erkek'ler mücadelesi için Antalyaspor'un gençleri Ankara'ya bugün 16.Ocak 2012 saat:9.30'da yola çıktı. Yarın ilk maçını Çankaya bld. gençleri ile yapacak.

“Gençler Ligi”nin amacı; Süper Lig’de yer alan kulüplerin alt yapısına önem vermelerini sağlamak, Hentbolun alt yapısını geliştirmek, sporcu sayısını çoğaltmak, A takımlarında yeterli sayıda oynama fırsatı bulamayan sporculara, bu müsabakalarla kendilerini geliştirme imkânı yaratmaktır. Ayrıca Milli Takım Antrenörlerimiz, “Gençler Ligi” müsabakalarını izleyerek sporcuların son durumlarını değerlendirme imkanı bulabilecektir.

“Gençler Ligi” Erkekler ve Bayanlar Süper Lig takımlarından oluşmaktadır. Müsabakalar 2 bölüm halinde oynanacaktır. İlk bölüm Bayanlarda 2-6 Ocak, Erkeklerde ise 17-24 Ocak 2013 tarihleri arasında Ankara THF Spor Salonunda oynanacaktır. Bu gençler ligi karşılaşmaları A.Ü. Antalyaspor'lu gençlerimiz kendilerini tanımaları için çok iyi bir fırsat olacak. Gençlerimize, teknik ekibimize başarılar dileriz.

1.Gün 17.Ocak Perşembe Saat:15.00 A.Ü. ANTALYASPOR KULÜBÜ 25 : 35 ÇANKAYA BELEDİYESİ ANKA S
2.Gün 18.Ocak Cuma Saat:17.00 İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SK. 32  :  28  A.Ü. ANTALYASPOR KULÜBÜ
3.Gün 19.Ocak Cumartesi Saat:19.00 A.Ü. ANTALYASPOR KULÜBÜ 22  :  17  51 NİĞDE SPOR KULÜBÜ
4.Gün 20.Ocak Pazar Saat:19.00 BEŞİKTAŞ SK. 45  :  13  A.Ü. ANTALYASPOR KULÜBÜ
5.Gün 21.Ocak Pazartesi Saat:17.00 A.Ü. ANTALYASPOR KULÜBÜ  22 :
28  BEŞPARMAK SPOR KULÜBÜ
6.Gün 22.Ocak Salı Saat:13.00 TRABZONSPOR KULÜBÜ 26  :  38  A.Ü. ANTALYASPOR KULÜBÜ

Detaylı bilgi, Statü ve Fikstüre  linklerden ulaşabilirsiniz.. ERKEKLER =    STATÜ   =   FİKSTÜR


Foto Galeri:1.Gün  ANTALYASPOR - ÇANKAYA BLD. ANKA    2. Gün:  İZMİR B. BLD. - A.Ü. ANTALYASPOR 

Lütfen paylaşın herkesin haberi olsun..

Devamını oku...

Login or Register

Facebook user?

You can use your Facebook account to sign into our site.

fb iconLog in with Facebook

LOG IN

Register

User Registration
or İptal